Czas trwania nauki – 4 lata.
Kształcenie odbywa się w systemie dziennym.
Przedmioty rozszerzone: język polski, język angielski, historia sztuki.
Języki obce: język angielski, język hiszpański lub język niemiecki.
To branża oparta na kreatywnych, innowacyjnych i wynikających z talentu działaniach twórców szeroko pojętej sztuki, mediów i designu. W dobie Internetu, powszechności smartfonów, tabletów i innych nośników multimedialny, każdy kto ma otwartą na nowe pomysły głowę, lubi poszukiwać i chce kreować otaczającą Nas rzeczywistość może stać się częścią świata kreatywnych przemysłów. Dzieje się tak, gdyż zawodowcy z tego sektora zajmują się zarówno produkcją czy rozpowszechnianiem na skalę masową (filmy, gry video, wzornictwo przemysłowe, reklama, audycje telewizyjne), jak również prowadzą działalności o charakterze artystyczno-widowiskowym (pokazy mody, sesje zdjęciowe, wydarzenia artystyczne).
Do sektora kreatywnego zaliczamy: film, fotografia, gry wideo, grafika komputerowa, grafika użytkowa, reklama, design, fotografia, telewizja i radio, architektura, muzyka, sztuki performatywne, projektowanie i pokazy mody, kreacje wizerunku.
Film bez odpowiednio przygotowanej charakteryzacji, dobrze dobranego ubioru i profesjonalnej scenografii to nie film. Dlatego w ramach szkoły kształcimy również osoby dbające o te niezwykle ważne aspekty kreacji obrazu.
podstawy makijażu i stylizacji włosów
podstawy malarstwa i rysunku
wykonywanie charakteryzacji specjalnych tj. rany, poparzenia, choroby skóry, postarzanie skóry, zadrapania
makijaż dzienny, wieczorowy, do sesji zdjęciowych, fashion make’up
podstawy kompozycji obrazu filmowego
projektowanie aranżacji scenicznych i ubioru
kreowanie wizerunku i ubioru
Zajęcia odbywają się w pracowni zawodowej informatycznej wyposażonej w stanowiska komputerowe z wykorzystaniem specjalistycznych programów komputerowych, graficznych oraz pracowni filmu, poprzez warsztaty prowadzone przez przedstawicieli firm z branży informatycznej, filmowej oraz cykliczne zajęcia praktyczne prowadzone u pracodawców. Ponadto duża część zajęć odbywać się będzie na planach filmowych, wytwórniach filmu oraz współpracujących uczelniach filmowych. W drugim i trzecim roku nauki uczniowie odbywają praktyki zawodowe w wymiarze po 140h każde.
Już od drugiego roku nauki w naszej szkole osiągając najlepsze wyniki w nauce, masz szansę otrzymania od dyrektora szkoły stypendium edukacyjne. Uzyskując najlepsze wyniki w nauce, masz szansę na stypendium w każdym roku nauki, aż do ukończenia szkoły. Ponadto organizowane będą wyjazdy w ramach projektów EFS.
Asystent scenografa
Charakteryzator
Asystent kostiumografa
Rekwizytor
(+48) 668 590 696
filmowa@zskz.com.pl
2025 © Gdyńskie Liceum Filmowe
Wszelkie prawa zastrzeżone